Tako B2B kot B2C podjetja vedno bolj prepoznavajo pomembnost video marketinga. Po raziskavah HubSpot Blog Research naj bi, kar 88 % podjetij imelo zaposleno ekipo za ustvarjanje video vsebin.
Podjetja uporabljajo kombinacijo ustvarjanja video vsebin znotraj podjetja ter zanašanja na zunanje agencije.

Ko pride do ustvarjanja video vsebin, se nekatera podjetja odločajo za ustvarjanje znotraj podjetja, druga za najem zunanjih agencij, nekateri pa se odločijo za kombinacijo obojega.

V raziskavi HubSpot Blog Research so o ustvarjanju video vsebin spraševali več kot 500 globalnih marketingašev. Ugotovili so, da se:

  • 37 % sodelujočih podjetij odloča za ustvarjanje video vsebin znotraj podjetja,
  • 14 % se odloča za zunanjega izvajalca in
  • kar 49 % jih uporablja kombinacijo obojega.

Med B2B in B2C podjetji je bila razlika med 1 – 3 %. Pri uporabi različnih metod ustvarjanja video vsebin bi lahko pri vsaki izpostavili določene prednosti, a raziskava kaže, da kar 33 % marketingašev pravi, da je ROI v obeh primerih enak.

B2C podjetja se primarno osredotočajo na prepoznavnost blagovne znamke medtem ko se B2C podjetja osredotočajo na oglaševanje izdelkov in storitev.

Ko so jih vprašali glede kvalitete video vsebin, je večina B2B podjetij verjela, da je video vsebina boljša, ko se odločijo za zunanjega izvajalca.

  • 75 % B2C podjetij verjame, da so video vsebine ustvarjene s strani zunanjih izvajalcev boljše kakovosti in bolj profesionalne,
  • kar je 18 % več v primerjavi z B2B podjetji.

Na drugi strani:

  • kar 59 % B2C podjetij verjame, da je ustvarjanje video vsebin znotraj podjetja hitrejše in učinkovitejše,
  • v primerjavi z B2B, kjer v to verjame 48 % podjetij.
Nasvet: Če se odločate za izdelavo visoko kakovostnih video vsebin v hiši, lahko pri tem uporabite orodja Vidyard, Vimeo in Wistia.
B2C podjetja zapravijo več na video vsebine B2C podjetja v povprečju za video vsebine namenijo več denarja kot B2B podjetja.

Če pogledamo četrtletno porabo za video vsebine, 24 % B2C podjetij porabi med 100.000 in 1 milijonom dolarjev, v primerjavi z 19 % B2B podjetij. Enako velja, če pogledamo povprečne stroške na videoposnetek. 29 % B2C podjetij porabi več kot 30.000 $ v primerjavi z 20 % B2B podjetij.

Primerjava četrtletne porabe za video marketing med B2B in B2C podjetji.
Vir: HubSpot Blog Research.
B2B podjetja objavljajo več video vsebin v primerjavi z B2C.

Raziskava kaže, da dobra tretjina (33 %) B2B podjetij objavi 5 do 7 videoposnetkov mesečno. Medtem tretjina B2C podjetij vsebine objavlja 2 do 4x mesečno. Razlog bi lahko bil tudi v pomanjkanju idej za vsebine. Kar 33 % B2C marketingašev navaja kot največjo težavo ravno pomanjkanje idej za video vsebine.

B2C podjetja opažajo več uspeha s krajšimi videoposnetki.

Kar 39 % udeležencev raziskave meni, da naj bi najvišji ROI prinašali krajši videoposnetki, kot so TikTok, Instagram Reels in Youtube Shorts. Ti uspeh prinašajo tako B2B kot tudi B2C podjetjem, a je uspeh pri B2C podjetjih za 11 % višji. Ne glede na to, ali vaše podjetje deluje v B2B ali B2C trgu, video vsebine predstavljajo pomemben del vašega marketinga, ki ga ni spregledati.

Primerjava ROI glede na vrsto videoposnetka. Vir: HubSpot Blog Research.

Ne glede na to, ali vaše podjetje deluje v B2B ali B2C trgu, video vsebine predstavljajo pomemben del vašega marketinga, ki ga ni spregledati.

Original članek je bil objavljen na spletnem portalu HubSpot.

VČLANI SE

O pomembnosti orodja video marketinga nam je več zaupala tudi Jasna Suhadolc.

“V zadnjem obdobju je trend video “razlaga”, s katero vizualiziramo, kaj se dogaja v posameznih korakih. V B2B svetu je to orodje še posebej uporabno za razlago produkta ali ponudbe. Pri poslovanju na medorganizacijskih trgih pogosto sodelujemo z mednarodnimi podjetij in s takšnimi videi lažje predstavimo produkte ali storitve nekomu, ki je daleč stran,” Jasna Suhadolc.

Več o pogovoru z Jasno Suhadolc si lahko preberete v zapisu: Z optimizacijo orodij do boljše učinkovitosti digitalnega B2B marketinga.

Povezane teme

No items found.

Drugi zapisi na temo

O NAS

Več kot

600

članov
Več kot

400

STROKOVNIH zapisov
Več kot

50

dogodkov letno
Društvo za marketing Slovenije skrbi za umeščanje in razvoj marketinga kot stroke in znanosti v slovenskem ter širšem družbenem in gospodarskem prostoru v Sloveniji.
pridružite se nam