Z vami delimo tretji del poletnih priporočil članic in članov Društva za marketing Slovenije. Tudi tokrat vas čakajo strokovne in lahkotnejše knjige, zanimivi podkasti ter filmi in serije za prijetnejše poletne dni. V prihodnjih tednih bomo z vami delili še več novih predlogov.

Z vami delimo tretji del poletnih priporočil članic in članov Društva za marketing Slovenije. Tudi tokrat vas čakajo strokovne in lahkotnejše knjige, zanimivi podkasti ter filmi in serije za prijetnejše poletne dni. V prihodnjih tednih bomo z vami delili še več novih predlogov.

Jasna Suhadolc, Actuado

Knjiga - leposlovje:

  • David Nicholls: Tukaj ste - topla in humorna, a zelo življenjska zgodba o ljudeh srednjih let, ki dokazujejo, da za nov začetek nikoli ni prepozno

Knjiga - strokovna:

Podkast:

Serija:

Dokumentarec:

Od dobrih strategij do psihološkega trilerja, Jasna Suhadolc priporoča vsebine za razmislek in odklop.
Rok Travižan, Luna \TBWA

Knjige:

Film / serija:

  • Air
    Zgodba o nastanku sodelovanja med Nikejem in Michaelom Jordanom, ki lepo pokaže, kako se gradi znamka in kako nastanejo velike športne zgodbe.
  • Formula 1: Drive to Survive
    Dokumentarna serija, ki spremlja zakulisje Formule 1 skozi zgodbe ekip in dirkačev, ne samo skozi same dirke.

Podcast:

  • The Diary of a CEO
    Pogovori z različnimi gosti, od podjetnikov do športnikov in ustvarjalcev, ki pripovedujejo o njihovih poteh in izkušnjah.
Zakaj ljudje rečemo “da”? Rok Travižan priporoča knjigo Roberta B. Cialdinija, klasiko o šestih načelih prepričevanja in vpliva.
dr. med. Maruša Strgulc

Maruša Strgulc pravi, da sodobna dolgoživost stoji na štirih stebrih: prehrani, telesni aktivnosti, higieni spanja in kakovostnih odnosih. Med predavanjem na letošnji 31. Slovenski marketinški konferenci je priporočila v branje knjigo o znanosti in umetnosti dolgoživosti:

Dr. med. Maruša Strgulc priporoča knjigo Živimo dlje, ki odpira vprašanja sodobne dolgoživosti, zdravja in kakovosti življenja.
Ana Bernik Kljenak, aktualna predsednica Študentske sekcije DMS

Toplo priporoča knjigi:

In podkast:

  • Re: Thinking with Adam Grant, za tiste, ki jih zanimajo psihologija, vodenje in osebni razvoj. Adam Grant se v vsaki epizodi pogovarja z zanimivimi gosti iz sveta podjetništva, športa, znanosti in kulture ter skozi njihove izkušnje raziskuje, kako razmišljajo, sprejemajo odločitve in dosegajo uspeh.
Ana Bernik Kljenek priporoča podkast Adama Granta, ki skozi pogovore z zanimivimi gosti odpira teme psihologije, vodenja, odločanja in osebnega razvoja.

Zagotovite si mesto na B2B konferenci, 8. oktobra 2026, v Ljubljani.

VČLANI SE

Imate tudi vi zanimiva in uporabna priporočila, ki bi jih želeli podeliti z nami? Pošljite jih na naš e-mail naslov ali oddajte tukaj.

Preverite tudi druga letošnja priporočila: Poletno branje 2026 - 1. del , Poletno branje 2026 - 2. del ter vsa lanskoletna priporočila: Poletno branje 2025 - 1. del, Poletno branje 2025 - 2. del, Poletno branje 2025 - 3. del, Poletno branje 2025 - 4. del.

Povezane teme

No items found.

Drugi zapisi na temo

O NAS

Več kot

600

članov
Več kot

400

STROKOVNIH zapisov
Več kot

50

dogodkov letno
Društvo za marketing Slovenije skrbi za umeščanje in razvoj marketinga kot stroke in znanosti v slovenskem ter širšem družbenem in gospodarskem prostoru v Sloveniji.
pridružite se nam